هانا گل دختر

تجربه های شیرین با هانا

هنرمند کوچک
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/۸  کلمات کلیدی:

سلام به دوستای گل و نازنین و دوست داشتنی اول از همه میخواستم از همتون بابت پیامهای تسلیت و دلداری و هم دردی و اظهار لطف فراوونتون که کلی بهم تسلی داد تشکر کنم و بعدش بگم که به لطف دوستای بی نظیری مثل شما حالم خیلی بهتره.

این عکس خرچنگی فیلی نقاشی شده توسط هانا است که قولش رو داده بودم. فیله میخواسته با خرطومش به گل آب بده ولی چون هانا نقاشیش کرده خودش آب رو خورده، گوشواره هاش رو هم داشته باشید.

اینم عکس صفحه کتاب موسیقی که هانا توی کادرش نقاشی کشید بعد شعر ساخت. نقاشی شامل نم نم بارون، گلهای رنگارنگ، پروانه با چشمای درشت، آدم با چترش ، خونه با دودکشش ، خورشید تابان ، سبزه و یه چشمه آب...

اینم یه کلاغ سیاهه که در کنار یه گل روی چمنها نشسته و هانا با خمیر ساخته

اینم نمونه کار سفال هانا توس مهد است. اگه گفتید این چیه ؟

دلم نیومد این یکی رو نزارم- اون تار و پودها یادتونه اینم نمونه تموم شده کاره - یه کوسن کوچولو برای هانا

منکه میگم درک صورت مسئله خود حل مسئله است نه نصف اون. هانا کما کان به عروسک بازی سرگرمه و حسابی بهش خوش میگذره. پوشکش رو عوض میکنه بهش شیر میده حمامش میکنه لباسش رو عوض میکنه شبها کنارش میخوابوندش و صبحها به عشق شیر دادن بهش زود بیدار میشه خلاصه کلی خوش به حالم شده.

امروز بهم میگفت مامان دیگه خواهر نمیخوام من خودم سارا رو دارم. توی مهد به دوستاش گفته بچه دار شده و یه نوزاد آورده. جالب اینجاست که بچه ها هم رفتند به مامانشون با تعجب گزارش بچه دار شدن هانا رو دادن. امروز و دیروز که رفته بودیم مهد دنبالش خواهش کرد که صبر کنیم تا دوستاش یعنی شکیبا و ریحانه هم بیان بیرون. به این ترتیب به لطف یک ساعت زودتر تعطیل شدن، دیروز سعادت داشتم تا با مامان شکیبا که توی گروه کمکه آشنا بشم و امروز هم با مامان ریحانه که توی گروه دوستیه و هانا به عنوان دوست قبولش کرده آشنا شدم.

توی جلسه معرفی برنامه های مهد ایرانمهر یه کار از مربی موسیقی بچه ها عمو کیانوش و برادرش کامیار بهمون معرفی کردن به اسم مجموعه "بچه های جهان".

این مجموعه شامل ٢۴ قسمت صوتی یعنی ١٢ گفتگوی نمایشی بین اعضای یک خانواده چهار نفره و ١٢ ترانه و سرود کودکانه در یک لوح فشرده است و همینطور ١٢کارت شامل تصویر مربوط به همان سرود، شعر آن، نت و آکورد و سئوالات متناسب برای بحث و گفتگو درباره موضوع آن با کودک است.

مکالمات بین اعضای خانواده راجع به موضوعات ساده است که بچه ها روزمره با اونها سر و کار دارن مثل محل زندگیشون, احترام به بزرگترا، همکاری، راستگویی، اختلاف ظاهری بچه ها، اهمیت استفاده از کلمات جادویی و .... 

هانا عاشق این مجموعه شده. اولش میخواستم مقیدش کنم که فقط روزی یه کارت رو بخونیم ولی وقتی سی دی رو میزاره دیگه تا آخرش میره فکر کنم تا حالا بیش تر از ده دفعه گوش کرده و جالب تر اینکه کلی روی رفتارش و طرز حرف زدنش تاثیر مثبت داشته مثلا خیلی بیشتر از قبل سعی میکنه در صحبتها و خواسته هاش از کلمات جادویی لطفا متشکرم سپاسگزارم و خواهش میکنم و مرسی و ...استفاده کنه ضمن اینکه آهنگهاش رو هم سعی میکنه با بلز بزنه. از همه بیشتر ترانه خواب خدا رو دوست داره و میزنه:

یک شب پر ستاره

                    خواب خدا رو دیدم

خدا به من سلام کرد

                      من هم او را بوسیدم

با صوت کودکانه

                     شعری خواندم برایش

از بس که مهربان بود

                       خود را کردم فدایش

قیمت این مجموعه ۶٨٠٠ تومان و ناشر آن "رسانه ساز دانش" است تلفن : ۴۴٢٨٠٩٧۶ و ۴۴٢٨٠٧٩٣ این مجموعه در مهد کودک و همینطور توی موسسه موسیقی ودا برای خرید قابل دسترس است.

در لایتناهی حیات آنجا که ساکنم همه چیز عالی و کامل و تمام عیار است. من با قدرتی که مرا آفرید یگانه ام و این قدرت این اقتدار را به من میدهد که شرایط خویش را بیافرینم.... در جهانم همه چیز نیکوست. (لوییز. ال. هی.)

 بای بای